Na pomoc zmęczonym nogom

Gdy prowadzimy siedzący tryb życia i mało się ruszamy a zdarzy nam niezbyt forsowny spacer czy po planowanej wycieczce, na której chodzi się znacznie dłużej niż zwykle, nasze nogi nie są w najlepszej formie i odczuwamy duży dyskomfort, warto zastosować kilka ?domowych? sposobów, aby nogi znów ?czuły? się dobrze.
Jednym z takich sposobów jest rozluźnienie mięśni w ciepłej kąpieli, (która nie powinna trwać dłużej niż kwadrans) przy zastosowaniu rozmasowania zmęczonych mięśni.
Warto także skorzystać z dobrotliwej działalności ziółek, które nie są zwykle doceniane, na co dzień. Dla zmęczonych stóp warto przyrządzić sobie ziołowy napar z suszonych liści szałwii i tymianku z dodatkiem kwiatów lawendy. Do takiego naparu warto dołożyć łyżkę soli i moczyć stopy przez około 5 minut. Taka kąpiel nie tylko poprawi krążenie w stopach, ale także działa odprężająco.
Natomiast odwar z kory wierzby (łyżka stołowa kory wierzby zalana szklanką wrzątku i gotowana przez 10 minut) pity 2 lub 3 razy dziennie działa jak środek przeciwbólowy.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+