Żywienie niemowląt z alergią

Niemowlęta ze skłonnością do alergii na białko mleka krowiego lub ze stwierdzoną alergią, to dzieci ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi. Ich dietę należy planować z wielką starannością, wybierając odpowiednie produkty.

Dzieci narażone na ryzyko wystąpienia alergii pokarmowej to przede wszystkim takie, u których w rodzinie wystąpiły reakcje alergii. Natomiast niepożądane objawy, które mogą nam wskazywać na wystąpienie alergii to wymioty, biegunka, wysypka, wodnisty katar, zapchany nos, charczący oddech i obrzęk na buzi niemowlaka.

Mleka HA wskazane w profilaktyce alergii

Karmienie piersią to najlepsza forma profilaktyki alergii. W naturalnym pokarmie znajdują się ciała odpornościowe, które chronią i wzmacniające układ pokarmowy dziecka. Jeśli z różnych powodów np. zbyt małego przyrostu masy ciała, rodzice po konsultacji z pediatrą decydują się na podawanie mleka modyfikowanego, warto wziąć pod uwagę skłonność do alergii na białko mleka krowiego. Jeśli niemowlę jest w grupie ryzyka wystąpienia alergii na ten pokarm, wtedy najlepiej zrobimy wybierając mleka HA. To preparaty o nieznacznym stopniu hydrolizy białka.
Powiązane artykuły

Śniadanie małego alergika
Alergia pokarmowa: możesz jej zapobiec!

W grupie mlek Humana jest to mleko początkowe Humana HA 1 Premium, które jest dobrze tolerowane z mlekiem matki, gdy jego ilość jest niewystarczająca. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza dla niemowląt ze skłonnością do ulewań i/lub większym apetytem, jest mleko początkowe Humana HA 1 Plus Premium. Jest to sycący hipoalergiczny preparat do stosowania w profilaktyce alergii pokarmowej.

Podobne rozwiązania przygotowano również dla starszych niemowląt. Humana HA 2 Premium to preparat HA do dalszego żywienia niemowląt po 6. miesiącu, a Humana HA 3 Premium może być podawana dzieciom od 10. miesiąca życia.

Natomiast w przypadku już stwierdzonej alergii, wykorzystuje się preparaty o znacznym stopniu hydrolizy lub mleka sojowe. Znaczna zawartość wysokogatunkowego białka stawia soję na równi z białkiem zwierzęcym. W tym wypadku decyzji o wyborze preparatu do karmienia nie należy podejmować samemu, lecz po konsultacji z pediatrą.

Kaszki bezmleczne – bezpieczne dla małego brzuszka

Po 4. miesiącu życia możemy wprowadzić do diety niemowlęcia posiłki inne niż mleko. Jakie to posiłki? Przede wszystkim lekkostrawne i bezpieczne dla małego brzuszka. Świetną propozycją są tu bezmleczne kaszki ryżowo-kukurydziane. Humana Kaszka bezmleczna HA/SL ryżowo kukurydziana oraz Humana Kaszka HA/SL ryżowo kukurydziana z jabłkami to idealne uzupełnienie diety dla dzieci ze ryzykiem skłonnością do wystąpienia alergii, ale również dla dzieci ze stwierdzoną nietolerancją mleka krowiego. Przy okazji rodzice powinni zapoznać się z tymi skrótami – HA oznacza produkt do żywienia hipoalergicznego, a SL -bezmlecznego.

Kaszki bezmleczne Humana dostarczają dziecku odpowiednią dawkę energii, witamin i składników mineralnych, niezbędnych do wzrostu i prawidłowego rozwoju, a także wprowadzają maluszka w nowy świat doznań smakowych. Ponadto Humana Kaszka bezmleczna HA/SL ryżowo kukurydziana ma konsystencję delikatnego grysiku, która przygotowuje niemowlę na kolejne wyzwania jakimi są żucie i gryzienie.

About the author /


Related Articles

Archiwa

Latest

+

Random

+