Ubiory liturgiczne

Ubiory liturgiczne to dość istotna część wszystkich ceremonii, również jak inne elementy wystroju kościoła, co pasuje do danego czasu liturgicznego. Dlatego także wybór właściwych szat oraz tkanin stosowanych w kościołach jest tak bardzo ważny. Księża czy osoby zajmujące się tego typu zakupem muszą dokonać jak najlepszego wyboru. Ostatecznie mało który producent szat liturgicznych proponuje produkty, które mogłyby się sprawdzić w danym przypadku. Tak samo ważnym czynnikiem będzie również cena, czasem pewni producenci dodają na swe produkty ciekawe promocje.

Duże grono placówek i stowarzyszeń jako swój znak prezentuje sztandar. Jako przykład możemy wymienić choćby kościół, w którym używa się niejednego sztandaru. Są sztandary odpowiednie do każdej z procesji, z obrazami różnych świętych,bądź też na ceremonię pogrzebu. Kiedyś sztandary tego typu były haftowane przez ludzi w specjalnych pracowniach, co sprawiało, że stworzenie ich bardzo się przedłużało. Dzisiaj haft nanoszony jest automatycznie, stąd też na gotowy produkt czeka się o wiele krócej.

Obrusy kościelne są bardzo istotnym fragmentem każdego ołtarza. Poza tym że go zdobią, ale i ochraniają. Wobec tego typu tkanin stawia się więc wielkie wymogi. Obrusy do kościoła muszą być nie tylko ładne, ale również trwałe. Istnieje ich parę rodzajów. Są obrusy haftowane jak również pozbawione ich, niektóre z nich ozdabia się z trzech stron widzialnych ze strony wiernych, część z nich tylko z dwóch wystających boków. Część z nich ma frędzle, pozostałe – niemal żadnych ozdobników. Obecnie wytwarzane obrusy mają sporo przydatnych funkcji.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+