Otaczaj się językiem angielskim!

Masz konto na YouTube lub na Facebooku? Zmień w ustawieniach język z polskiego na angielski! Dzięki temu będziesz miał ciągły kontakt z danymi wyrażeniami, które w ten sposób łatwo zapamiętasz. Tak samo postępuj w innych przypadkach. Podczas instalowania różnych programów wybieraj ich angielskie wersje językowe, w telefonie komórkowym zmień język z polskiego na angielski. Takie szczegóły także mają znaczenie. Zawsze gdy spojrzysz na jakiś przedmiot lub czynność, staraj sobie przypomnieć jak dany rzeczownik lub czasownik brzmi w języku angielskim.

W komentarzach do wpisu podana została ciekawa strona dotycząca nauki języka angielskiego, a mianowicie strona BBC na której jest mnóstwo użytecznych materiałów do nauki angielskiego przeznaczonych dla Polaków. Więcej informacji znajdziesz na Angielski z BBC.

ZOBACZ: Jak dorobić sobie do pensji

5. Słuchaj podcasty i nagrania audio

Na stronie Ancient Faith Radio jest dostępna angielska wersja audio wszystkich książek z cyklu Opowieści z Narnii. Książek nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Nagrania są świetnej jakości. Brakuje jedynie tekstu książki, ale to nie jest żaden problem, bo książki (ebooki) można znaleźć za darmo w sieci – także legalnie.

Na stronie diki.pl można znaleźć mnóstwo podcastów podzielonych na różne poziomy trudności. Podcasty są pogrupowane w kategoriach np. Biznes i Finanse, Podróże, Zdrowie i wiele innych, zatem każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Pamiętaj, najważniejsza jest dyscyplina i motywacja. Bez tych dwóch rzeczy nie da się efektywnie uczyć języków obcych. Przez dyscyplinę rozumiem ustalenie sobie stałych pór w ciągu tygodnia na naukę języka. Nie wolno się od nich wymigiwać, bo w ten sposób nic nie osiągniesz. Motywacje mogą być różne, czy to biznes, nauka czy też chęć podróżowania. Ważne byś ją miał, bo w przeciwnym razie szybko możesz stracić zapał. Powyższe wskazówki można z powodzeniem stosować także do nauki innych języków obcych.

Ja sam uczę się głównie angielskiego, a także hobbystycznie niemieckiego oraz hiszpańskiego. Nigdy nie jest za późno na naukę jakiegokolwiek języka. Ważne by jego nauka była dla Ciebie przyjemnością.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+