Tylko rozrywka, czy również nauka?

Jazda samochodem wymaga od kierowcy ogromnego skupienia, znania setek przepisów, zasad i zwyczajów za kierownicą. Muszą na tyle wyćwiczyć w sobie sterowanie samochodem, jakby był częścią ich ciała. Nikt jednak nie uczy jak zachowuje się samochód na mokrym asfalcie, na świeżo zroszonej drodze pokrytej cienką warstwą błota, na drodze z gołoledzią. Świerzy kierowca nie wie jak powinien zachować się kiedy tył lub przód auta ucieka. Przyspieszyć? Zahamować, w którą stronę skręcić koła?
Wirtualna nauka

Symulatory jazdy to urządzenia, które pozwalają w bezpiecznym fotelu nauczyć się zachowania auta w poślizgu. Nie jest możliwe aby oddać w 100% warunki panujące w samochodzie, jednak symulatory oddadzą zdecydowanie większość czynników działających na nas podczas poślizgu. Szybko nauczymy się jak kierować autem, kiedy koła chwilowo tracą przyczepność. W realnych warunkach, taki trening mógłby być tym ostatnim.
Zabawa w symulatorze

Jazda symulatorem to nie tylko nauka jazdy samochodem, ale także świetna zabawa. Nie wiąże się ona ze stresem, że może nam się coś stać. Symulator to bezpieczne urządzenie, które ewentualnie tylko nas wytrzęsie i to jedynie jeśli nie będziemy radzili sobie z jazdą autem. Jeśli symulatory są połączone ze sobą, można organizować wyścigi, podczas których zabawa staje się przednia. Można ścigać się z przyjaciółmi, rodziną, czy obcymi osobami. To właśnie rywalizacja sprawia, ze taka zabawa jest najciekawsza.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+