Sp Krasne

Wyjazd do Warszawy

W 23 dniu maja 2017 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem wzięli udział w wyjeździe do Warszawy do Teatru „Roma” na spektakl teatralny „Mały Książę”. Celem wyjazdu było przygotowanie uczniów do świadomego, odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, rozbudzanie zainteresowań teatrem, rozwijanie świadomości i ekspresji kulturowej. Wyjazd został organizowany przez polonistkę , panią Annę Chodkowską w ramach wprowadzonej innowacji pedagogicznej. Opiekunami zostali : pan Adam Zabielski i pani Maria Motacka.Spektakl opowiadał o historii małego księcia który wylądował na Ziemi i próbował znaleźć przyjaciela. To ponadczasowa baśń Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Muzyczne widowisko adaptował i wyreżyserował Cezary Domagała. Przedstawienie bardzo się podobało. Gra aktorów była świetna, tak samo jak muzyka i scenografia.

Dodatkowo uczniowie odwiedzili ogrody Łazienek Królewskich, w których odpoczęli, spacerowali ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów. Zwiedzili z przewodnikiem Pałac Myślewicki, w którym zachowały się oryginalne polichromie Jana Bogumiła Plerscha, m.in. widoki Rzymu i Wenecji , a także przeszli do pomnika Chopina, przy którym odbywają się letnie koncerty cieszące się dużą popularnością, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy.

Zarówno spektakl teatralny, jak i wizyta w Łazienkach wywarła na uczniach ogromne wrażenie.

Święto Konstytucji 3 maja

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie obejrzeli prezentację i film oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych poświęconych symbolom narodowym naszej Ojczyzny. Zajęcia przygotowali p. Wojciech Gołębiewski i p. Adam Zabielski.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+