Szkoła podstawowa w Krasnem

Uroczyste zakończenie roku

Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Wyróżnieni uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody książkowe z rąk pani dyrektor. W trakcie uroczystości społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę panią Wiesławę Jakubiak. Były kwiaty i ciepłe słowa. Ponadto wszyscy zgromadzeni odśpiewali pani Wiesi serdeczne „Sto lat.”

Dziękujemy pani Wiesiu i życzymy, by każdy dzień był „kwiatem rozwijającym się w Pani dłoni”, a uśmiech najradośniejszy i najszczęśliwszy znaczył chwile dalszego życia przeznaczonego na odpoczynek i relaks.

Rekreacyjnie…na dwóch kołach

21 czerwca 2017 roku uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą, panią Anną Chodkowską,wybrali się na wycieczkę rowerową. Organizatorami wyjazdu byli rodzice.

Wyjazdowi przyświecały różne cele. Pani Chodkowska chciała przede wszystkim pokazać swoim wychowankom kilka ciekawych, pod względem przyrodniczym i krajobrazowym, miejsc w gminie Krasne. Ponadto postanowiła rozwinąć zainteresowania turystyczne i krajoznawcze młodzieży.

Wycieczka sprzyjała propagowaniu aktywnego, zdrowego i kulturalnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijaniu sprawności fizycznej nastolatków.

Obserwowanie krajobrazów, które mijali rowerzyści, rozbudzało zainteresowania przyrodą… Trasa rowerowa wiodła przez malowniczą okolice: Krasne, Mosaki, Chełchy, Zaręby, Elżbiecin i Zalesie. Około 15km wspaniałych widoków i 5 godzin zażywania świeżego powietrza, zakończone ogniskiem z kiełbaskami i słodkim poczęstunkiem…

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że taki wyjazd po zdrowie i przygodę, tym bardziej na dwóch kołach, to niezapomniane przeżycie.

Wychowawca serdecznie dziękuje rodzicom za wszelką pomoc, a w szczególności Państwu Justynie i Piotrowi Traczykom oraz Paniom: Katarzynie Goździewskiej i Małgorzacie Purzyckiej.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+