Oto najstarsza absolwentka świata

Jak mówi łacińska sentencja „Nulla aetas ad discendum sera,” która w tłumaczeniu na język Polski brzmi „ na naukę nigdy nie jest za późno” bądź „żaden wiek (nie jest) do nauki zbyt późny”. Słuszność tej tezy udowodniła pewna Meksykanka, która za namową wnuka postanowiła kontynuować naukę i w wieku 100 lat ukończyła szkołę podstawową. Tym samym została okrzyknięta najstarszą absolwentką świata.

Manuela Hernandez z Meksyku urodziła się 100 lat temu, a więc w 1913 roku. W dzieciństwie ze względu na złą sytuację materialną rodziny, trudne czasy i jeszcze ze względu na wiele innych przyczyn musiała zrezygnować z edukacji i rozpocząć pracę zarobkową. Jak mówi sama zainteresowana: „Zawsze uwielbiałam szkołę, ale nie dane było mi kontynuowanie nauki. W kolejnym roku mogłam już tylko prać i prasować”.

Pomysł powrotu do szkoły i zdobycia wykształcenia, a raczej dokończenia rozpoczętego niegdyś etapu podsunął jej jeden z wnuków. Jakiś czas później p. Hernandez postanowiła spróbować i dokończyć dany etap swojej edukacji. Naukę rozpoczęła w październiku ubiegłego roku. W lipcu tego roku wraz z innymi znacznie młodszymi od siebie absolwentami p. Manuela Hernandez odebrała dyplom ukończenia szkoły podstawowej.

Jak informuje serwis Sky News, najstarsza absolwentka szkoły podstawowej w historii powiedziała, że to jeszcze nie koniec.Tak więc jak można się łatwo domyśleć, starsza pani z pewnością będzie chciała kontynuować naukę i zdobyć gruntowne wykształcenie. Manuela Hernandez z Meksyku jest doskonałym przykładem na to, że sformułowanie „zbyt stary” to tylko zwykły wykręt, a człowiek który chce zrealizować swoje plany, marzenia, który posiada pewne ambicje zawsze znajdzie sposób, aby pokonać wszelkie przeszkody i zrealizować swoje plany, spełnić marzenia.

About the author /


Related Articles