Najstarszy na świecie ojciec w kampanii organizacji PETA

„Wegetarianie dają radę także w wieku 96 lat” to hasło reklamowe kampanii propagującej wegetarianizm zorganizowanej przez organizację PETA, czyli organizację ludzi na rzecz etycznego traktowania zwierząt. Organizację, która podkreśla, że każdy wegetarianin w ciągu roku ocala życie około 100 zwierzętom.

Twarzą kampanii zorganizowanej przez PETA został Ramajit Raghav, czyli najstarszy ojciec na świecie. Jak już pisaliśmy wcześniej 96- letni Ramajit i jego 54- letnia żona zostali po raz drugi rodzicami dwa miesiące temu. 96- latek tłumaczył wówczas swoją męskość, witalność właśnie dietą warzywno – zbożową. Nic, więc dziwnego, że organizacja postanowiła to wykorzystać i zaprosiła go do kampanii propagującej wegetarianizm.

Bilbordy przedstawiające Raghava trzymającego na ręku swojego dwumiesięcznego syna i podpisane „wegetarianie dają radę także w wieku 96 lat” mają być ustawione w pobliżu klinik płodności na całym świecie. Ale to nie koniec. W planach organizacji jest również nakręcenie filmu z udziałem najstarszego ojca na świata, w którym ma on opowiadać o swoim życiu, o diecie wegetariańskiej i jej wpływie na jego męskości.

W swoich kręgach PETA skupia znanych sportowców, aktorów propagujących wegetarianizm. Jarosze podkreślają, że osoby spożywające produkty pochodzenia zwierzęcego częściej chorują na serce, cukrzycę czy raka. Co więcej według najstarszego ojca na świecie i innych zwolenników wegetarianizmu osoby stosujące dietę mięsną mają gorszą kondycję fizyczną, są grubsi, trudniej jest im się poruszać, a co za tym idzie mają większe problemy ze zdrowiem. Albowiem jak podkreślają liczne badania spożywanie zbyt dużej ilości mięsa prowadzi do zatkania tętnic i spowolnienia przepływu krwi we wszystkich narządach. A to sprawia, że cierpi nie tylko nasze serce, ale i cały organizm.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+