Koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej

Jasełka 2016

We wtorek 20 grudnia społeczność naszej szkoły zebrała się na sali gimnastycznej aby obejrzeć jasełka.

Celem występu było uwrażliwienie widzów na duchowe przeżycie narodzin Jezusa. Tegoroczne jasełka rozpoczęły się sceną przedstawiających zabieganych ludzi – zaabsorbowanych sprawami doczesnymi, zewnętrzną oprawą świąt.

Następnie obejrzeliśmy scenę Zwiastowania, wędrówkę Maryi i Józefa do Betlejem oraz ich bezowocne poszukiwania schronienia. Jezus narodził się w stajence, a będący w pobliżu pasterze przybyli Go przywitać. Przybyli również Mędrcy ze Wschodu, aby oddać pokłon Zbawcy i złożyć dary.

Wydarzenie to było doskonałą okazją do integracji uczniów wszystkich klas , którzy mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne i aktorskie.

Oprawę muzyczną zapewniła Pani D. Roman, a scenografię przygotowała Pani B. Kołodziejska.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia, po czym udaliśmy się na zajęcia lekcyjne.

Mikołajkowy wyjazd na kręgielnię

W dniu 6 grudnia 2016 roku uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą i rodzicami oczekiwali na prezenty od świętego Mikołaja na kręgielni w Ciechanowie. Chociaż Mikołaj osobiście się nie pojawił prezentem mikołajkowym była wspaniała zabawa podczas gry w kręgle. Sportowej rywalizacji na torach towarzyszyły niesamowite emocje i uśmiechy grających.

Po wyczynach sportowych czekała na dzieci jeszcze jedna mikołajkowa niespodzianka – uczta w pizzerii. Pizza, gorąca czekolada i pogawędka z kolegami były dopełnieniem tego niezwykłego dnia.

Wrażenia z pobytu na kręgielni długo pozostaną w pamięci uczestników mikołajkowej wyprawy.

Relacja z Mistrzostw Europy Open i Pucharu Europy, Lublin 26-27.11.2016

W dniu 26-27.11.2016 w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Europy Open i Puchar Europy. Zawody zostały przeprowadzone w przepisach IKO z udziałem niemal 600 zawodników z 17 państw. Ciechanowski Klub Karate Kyokushin reprezentowali zawodnicy z trzech sekcji: Ciechanów, Krasne, Kraszewo.

Wyniki naszych reprezentantów:

Chłopcy kumite 14-15 lat -75kg

Jakub Kraśniak – III miejsce. Stoczone trzy walki: dwie wygrane zdecydowaną przewagą, trzecia o wejście do finału przegrana z bardzo mocno bijącym reprezentantem Ukrainy.

Dziewczęta kumite 12-13 lat -45kg

Aleksandra Trzepanowska – III miejsce. Stoczyła dwie walki, pierwsza wygrana zdecydowaną przewagą, druga przegrana przez ippon.

Również dwie walki stoczyła Wiktoria Głowacka, w kategorii dziewczęta kumite 12-13 lat +45kg. Pierwszą walkę wygrała zdecydowanie z cięższą reprezentantką Węgier, zdobywając wazari, przez kopnięcie na głowę. Drugą walkę o wejście do strefy medalowej, niestety przegrała, lecz walka ta była bardzo wyrównana i została rozstrzygnięta niejednomyślną decyzją sędziów.

Pozostali zawodnicy – Weronika Krzywnicka, Wiktoria Głowacka, Kacper Pawikowski, Jakub Pędzich – wszystkie swoje walki toczyli w pięknym stylu i z ogromnym zaangażowaniem, lecz zabrakło trochę szczęścia, by zakwalifikować się do strefy medalowej.

Bardzo duże brawa za waleczną postawę i hart ducha, brawa dla wszystkich całej kadry

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+