Kolka wątrobowa – przyczyny

Kolka wątrobowa – przyczyny

Jak w większości dolegliwości pokarmowych przyczyna leży w niewłaściwej diecie. Wątroba i woreczek żółciowy pełnią w naszym organizmie bardzo ważne rolą w metabolizmie i odtruwaniu organizmu. Największym problemem w ich pracy są tłuszcze, dlatego też, duże ich natężenie prowadzi do kolki wątrobowej. Osoby otyłe są na nią narażone bardziej, w związku z wysoką zawartością cholesterolu, który powoduje, że w woreczku żółciowym odkładają się złogi, tym bardziej, że jego ilość po tłustym posiłku znacznie wzrasta. Przyczyną kolki wątrobowej, bezpośrednio może być także kamica nerkowa. Odkładające się kamienie na nerkach, utrudniają przepływ żółci. Kiedy kamień przestaje blokować przewody żółciowe, ból przechodzi.

Jak leczyć kolkę wątrobowa?

Przede wszystkim nie należy do niej dopuścić. Kolka może się pojawić wiele razy, jednakże za każdym kolejnym może nieść ze sobą, coraz to grosze objawy. Już pojedyncze jej wystąpienie, powinno nam zasygnalizować konieczność zmiany diety. Doraźnie można spróbować płukania wątroby i pęcherzyka po to, by pozbyć się kamieni, a co za tym idzie uśmierzyć ból. Istotne jest, żeby w razie pojawienia się kolki, zaprzestać spożywania, ciężko strawnych potraw, a prawy bok masować albo zastosować gorący okład.

Na problemy z wątrobą, bardzo skuteczne są zioła, a zwłaszcza ostropest plamisty. Jest to roślina, której owoce przypominają nieco słonecznik. Wspomaga one pracę zarówno wątroby, jak i woreczka żółciowego.

Często pojawiająca się kolka wątrobowa, powinna zaalarmować nas o złym stanie naszego zdrowia, i zdeterminować konieczność zaczerpnięcia pomocy lekarskiej.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+