Szkoła podstawowa Krasne

Ekologiczne powitanie wiosny

W dniu 21 marca 2017 roku uczniowie naszej szkoły uroczyście i ekologiczne powitali nadchodzącą wiosnę . Był to dzień konkursów i rywalizacji.

Rozpoczęli najmłodsi czyli klasy I-III. W konkursie na najciekawsze przebranie „Pani Wiosna” do rywalizacji przystąpiło 21 osób. Poziom był bardzo wysoki. Wszystkie ubrania były przepiękne, a całe stylizacje bardzo oryginalne.

Jury konkursowe miało trudny wybór, ale po długich i burzliwych naradach zdecydowano, że wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na wyróżnienie, a najładniejsza „Pani Wiosna” to:

Hubert Matusiak- klasa I

Maja Lipińska i Emilia Pigut- klasa II a

Martyna Czajkowska – klasa IIb

Oliwia Hajduk i Natalia Baprawska- klasa IIIa i IIIb

Następnie do rywalizacji konkursowej przystąpili uczniowie klas IV- VI. Wstępem do zmagań konkursowych była prezentacja o tematyce ekologicznej. Uczennice klasy VI przedstawiły zebranym zagrożenia dla środowiska jakie niesie za sobą niewłaściwa, szkodliwa dla przyrody działalność człowieka.

Trzy drużyny pięcioosobowe z klas IV- VI stanęły przed sprawdzianem wiedzy i umiejętności ekologicznych. Były to cztery konkurencje – odpowiedzi na pytania, rozwiązywanie rebusów i łamigłówek, kalambury oraz zaprezentowanie przebrania i hasła tematycznie nawiązującego do konkursu.

I tu również rywalizacja była bardzo zacięta. Wszystkie drużyny wykazały się wiedzą , sprytem i wspaniałym poczuciem humoru.

Poziom był wyrównany, różnica w punktacji drużyn była niewielka.

l miejsce zajęła drużyna z klasy V – GRATULACJE

Skład zwycięskiej drużyny :

Katarzyna Nowak , Paweł Ustowski, Piotr Główka, Krystian Zarodkiewicz i Patryk Usiądek.

Ponieważ dzień ten miał charakter wiosenno- ekologiczno- konkursowy rozstrzygnięto również konkurs plastyczny

„ Globalne zagrożenia środowiska”.

Wyniki rywalizacji :

I miejsce – Aleksandra Studniak , Joanna Żbikowska – klasa VI

II miejsce – Julia Tomczak- klasa VI , Marcelina Nowotka – klasa V

III miejsce – Karolina Usiądek , Sandra Szutkowska – klasa V

Wyróżnienie:

Aleksandra Gałecka – klasa VI

Bartosz Karol Balcerzak- klasa V

Zuzanna Sojak – klasa VI

Krystian Zarodkiewicz- klasa V

Uroczystość przygotowali:

przebrania „Pani Wiosna”- nauczyciele wychowawcy klas I-III

konkurs , prezentacja ekologiczna- p. Barbara Główka – nauczyciel przyrody

organizacja imprezy- p. Katarzyna Przybylska – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Wizyta ks. biskupa Mirosława Milewskiego w naszej szkole

16 marca to dzień szczególny dla naszej społeczności szkolnej. W murach naszej szkoły gościliśmy Jego Ekscelencję Mirosława Milewskiego – Biskupa Pomocniczego Diecezji Płockiej, sekretarza – ks. mgr. Bartosza Szostaka oraz proboszcza naszej parafii ks. mgr. Krzysztofa Kujawę.

Uroczyste spotkanie otworzyła pani dyrektor, serdecznie witając czcigodnych gości. Następnie słowa powitania wygłosili uczniowie, po czym wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu chóru szkolnego.

Później ks. biskup w swoim słowie zachęcał wszystkich do jak najczęstszego czytania Pisma Świętego; przypomniał jak ważne w życiu każdego człowieka są „trzy proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam” nawiązując w ten sposób do homilii Papieża Franciszka podczas ŚDM.

Na koniec Jego Ekscelencja udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa i wpisał się do kroniki szkolnej. Na pożegnanie uczniowie odśpiewali „Szczęść Boże, szczęść Boże życzymy…” i ksiądz biskup udał się na spotkanie z nauczycielami i pracownikami szkoły.

Ten dzień na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+