Sposoby na zmniejszanie zanieczyszczeń środowiska

Zanieczyszczenia wytwarzane przez ludzi niszczą naszą atmosferę i planetę. By temu zapobiec Unia Europejska wprowadza pewne ograniczenia. Nie każdy kraj chce się tym ograniczeniom poddać. Najwięcej takich zanieczyszczeń wytwarzają fabryki i przedsiębiorstwa. Oprócz tego w naszym kraju zwiększyła się ilość kontroli w domkach prywatnych. Odpowiedzialne osoby sprawdzają czym palimy w swoich piecach. Jaki opał jest przez nas stosowany.

Czym palimy w piecach?

Z takich kontroli płynie wiele wniosków. Mieszkańcy palą zarówno opał jak i śmieci. Te drugie zawierają szkodliwe związki chemiczne. Powinny być spalane w specjalnych miejscach, a nie w domowych piecach. Mało osób stosuje się do tego. Za wywóz śmieci trzeba dodatkowo zapłacić. Łatwiej jest je spalić w piecu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że zanieczyszczają naszą atmosferę. Powietrze, którym oddychają wszyscy ludzie. Takie związki chemiczne powodują powstawanie dziury ozonowej. Szkodliwe środki niszczą tę powłokę, która chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Dlatego ekolodzy alarmują, by tego nie robić. Nie wszyscy posiadają tak dużo środków finansowych, by wszystkie ich śmieci były wywożone. Palenie śmieciami powoduje mniejsze zużycie surowca do ogrzewania. Opał jest drogi, więc trzeba oszczędzać.
Co powinna zrobić władza?

Do zmniejszenia zanieczyszczenia powinny zachęcać władze miast. Znaleźć pieniądze w budżecie na odbieranie śmieci i spalanie ich we właściwych miejscach. Złe gospodarowanie takimi środkami doprowadziło do zadłużania się. Nie ma pieniędzy na większość zadań, jakie miały zostać dokonane.

About the author /


Related Articles