Przyzakładowe przychodnie i prywatna opieka

Standard opieki zdrowotnej w Polsce zmienia się dość dynamicznie, ale bardzo często beneficjentami tej zmiany są osoby korzystające z prywatnej opieki medycznej. Dlatego coraz częściej firmy zatrudniające chociaż nieco większą grupę pracowników są w stanie skutecznie negocjować z przychodniami i prywatnymi ośrodkami chociażby pakiety medyczne dla firm.

Sprzedając firmie jednocześnie w pakiecie dostęp do wielu usług i zabiegów medycznych po niższej cenie, prywatna placówka zyskuje wielu klientów, a pracownicy możliwość wyleczenia swoich długo odkładanych chorób i bólów w atrakcyjnej cenie. Z kolei sam pracodawca zyskuje tym samym wdzięczność i lojalność pracowników, którzy zdecydowanie lepiej czują się w otoczeniu i organizacji, która przynajmniej w ten sposób wykazuje troskę i zainteresowanie ich losem.

Na szeroko pojmowanym zachodzie kultura ubezpieczeń prywatnych jest o wiele bardziej rozbudowana i tam pracodawcy skutecznie kuszą pracowników dodatkowymi pakietami i tańszymi zabiegami w prywatnych klinikach. Kompleksowa opieka zdrowotna pracowników w Polsce nie jest jeszcze tak powszechna, ale pierwsze organizacje i firmy działające w stylu korporacyjnym oferują już swoim kadrom właśnie takie wsparcie w leczeniu. Zdrowy pracownik nie tylko dłużej pracuje, ale rzadziej bierze zwolnienia lekarskie, a na co dzień w pracy jest bardziej witalny i zaangażowany. Największe firmy mogą oczywiście iść o krok dalej i chociażby negocjować otwarcie placówki medycznej falck tuż przy swoim zakładzie.

Jednak także mniejsze firmy zatrudniające nie tak duże ilości pracowników, mogą skorzystać na tym, że częściej wysyłają swoich pracowników do lekarza. Chociażby warunki przyjmowania kandydatów do pracy oznaczają konieczność wysłania każdego z nich na badanie do medycyny pracy i prywatna opieka medyczna jest doskonałym miejscem do robienia takich badań. A skoro firma często korzysta z tej usługi, ma pełne możliwości negocjowania atrakcyjniejszych warunków finansowych tej jak i każdej innej usługi czy zabiegu.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+