Netflix dostępny także offline

2020 rok z pewnością należał do serwisów hazardowych udostępniających darmowe spiny bez depozytu za rejestrację, jak i serwisów z filmami i serialami. W taki oto sposób często spędzaliśmy swój wolny czas. Wielkim wygranym pandemii okazał się Netflix, który notował kolejne rekordy. Właśnie będziemy mogli skorzystać z nowej funkcji, dzięki której aplikacja da nam dostęp do niektórych materiałów offline.

Pora na Netflix Downloads for You

 

Popularny serwis streamingowy to największa obecnie platforma tego typu na świecie, gdzie możemy liczyć na dostęp do ogromnej ilości seriali i filmów bez konieczności ich pobierania. Wiąże się to jednak z koniecznością stałego dostępu do połączenia internetowego. Jeśli zatem przebywamy w miejscu poza zasięgiem lub też skończył się nam transfer danych, to niestety niemożliwe będzie odpalenie konkretnego tytułu.

 

Na całe szczęście będzie to teraz możliwe dzięki funkcji, jaką jest Downloads for You. Netflix oficjalnie uruchamia „Pobieranie dla Ciebie”, czyli nową funkcję, która automatycznie pobiera treści, które nam się spodobają. Ma ona na celu udostępnienie większej ilości treści offline tym osobom, które będą zainteresowane automatycznym pobieraniem. Jest to opcja z przeznaczeniem dla urządzeń mobilnych. Specjalna sztuczna inteligencja ma pobierać za nas kolejne odcinki oglądanego serialu, rekomendowane inne produkcje, filmy fabularne czy dokumentalne. Ma to odbywać się na podstawie naszej historii oglądania. Możliwe będzie przy tym wybranie, ile miejsca chcemy przeznaczyć na takie pliki. Aktualnie będzie to do wyboru 1, 3 lub 5 GB. Aplikacja zatem pobierze kilka odcinków, a w razie ich obejrzenia powinny być automatycznie bądź ręcznie przez nas kasowane i zastępowane przez inne pliki. Dzięki funkcji przesyłania strumieniowego można nawet takie materiały oglądać na TV poprzez połączenie z telefonem czy tabletem.

 

Ma to być funkcja testowa, gdzie nie każdy tytuł możliwy będzie do pobrania online ze względu na licencje. Warto oczywiście wiedzieć, że nie jest to żadna nowość, lecz w pewnym sensie dodatek do obecnej już od 2018 roku funkcji Smart Downloads. Ta od 3 lat umożliwia użytkownikom wybieranie programów lub filmów, które mogą następnie zapisać do oglądania w trybie offline. Downloads for You aktualnie jest dostępne tylko na urządzenia z Androidem, jednak do końca roku ma się także pojawić na iOS-ie.

Nowa funkcja z pewnością przyda się tym osobom, które wiele podróżują, spędzają czasu poza domem. Będzie także dobrym rozwiązaniem w przypadku użytkowników chcących zaoszczędzić na transferze danych. Materiały ściągniemy bowiem offline z wykorzystaniem Wi-Fi, a potem nie będziemy musieli wykorzystywać mobilnego internetu. Warto też dodać, że w najbliższym czasie Netflix planuje wprowadzenie w serwisie specjalnego licznika. Ma on automatycznie odmierzać wyznaczony czas, po czym wyłączy oglądany materiał. To dobre rozwiązanie, jeśli mamy trochę czasu do wyjścia z domu i nie chcemy się spóźnić czy też w planach mamy choćby mecz Ligi Mistrzów w TV i nie chcemy o nim zapomnieć przy oglądaniu filmu bądź serialu.

Netflix z rekordem!

Amerykański gigant multimedialny poinformował, że pobił kolejny rekord pod względem liczby aktywnych użytkowników. W ostatnim czasie serwisowi przybyło ponad 36 mln nowych klientów, dzięki czemu z końcem 2020 roku ich łączna liczba przekroczyła 203 miliony! W porównaniu do 2019 roku Netflix zarobił ponad 20% więcej, co przełożyło się na 6,64 mld przychodów. Tym samym gigant jeszcze bardziej odskoczył konkurencji, choć przyjmuje się, że w 2021 roku większymi procentowymi wskaźnikami będzie się mogło wykazać HBO Max czy Disney+ wraz z ekspansją na wiele innych rynków.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+