Nauka słówek

 

Wiele osób zastanawia się jak należy uczyć się słówek. We wcześniejszych postach wspomniałem o technikach nauczania, czy zapamiętywanie, tak więc dzisiaj skupie się na zupełnie czymś innym. Mianowicie, jak uczyć się słówek za darmo.

Wiadomo, iż jest wiele programów, które pomagają w opanowaniu słownictwa, np Supermemo, niemniej mają one jedną wadę. Sporo kosztują! Dlatego dziś postanowiłem napisać kilka słów na temat alternatywnych metod opanowania nowego słownictwa.

Oczywiste jest, iż należy trenować opanowanie słownictwa w systemie optymalizacji czasu powtórek. Nauka słów z wykorzystaniem tej metody jest do 8 razy szybsza.

Strony, które umożliwiają darmową naukę słówek, to np www.angielski.edu.pl czy www.e-angielski.com. Są to dwa najpopularniejsze i największe serwisy do nauki języka angielskiego, do tego prowadzone przez wykwalifikowaną redakcję. Na łamach tego blogu często wspominam właśnie o tych stronach – jako iż są na prawdę godne polecenia. Oczywiście wśród stron wyróżnia się również ang.pl, ale to już materiał na osobny artykuł.

Wracając do nauki słówek. Strony te oferują systemy dzięki którym można wybrać interesującą nas kategorię słówek, sprawdzić listę słównictwa, następnie pobawić się fiszkami, by w końcu zrobić test. Dodatkowo można korzystać z codziennych list słów, np do CPE, CAE czy FCE, jakie oferuje angielski.edu.pl. Jeśli interesuje cię niższy poziom, gdyż np dopiero zaczynasz naukę angielskiego, warto odwiedzić serwis www.e-angielski.com – słownictwo na poziomie od początkujący do średnio-zaawansowany.

Słownictwa można też uczyć się poprzez czytanie artykułów w języku angielskim. Wspomniane serwisy pferują ciekawe teksty z wytłumaczeniem najważniejszych słówek.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+