Odmiana wyrazów

Słownik odmiany wyrazów zawiera ponad sto sześćdziesiat wyrazów: nazwisk, miejscowości i nazw geograficzncznych itp.

Powstał nowy, przydatny serwis internetowy: słownik odmiany wyrazów. Słowa można przeglądać według pierwszej litery, lub przeszukując słownik za pomocą wyszukiwarki wbudowanej w serwis.
Każde słowo zawiera wszystkie możliwe formy odmiany danego wyrazu. Liczba wszystkich haseł to sto sześćdziesiąt tysięcy słów. Słownik może być przydatny dla osób, które mają problemy z dobraniem właściwej formy wyrazu (na przykład dla obcokrajowców), lub do gier typu scrabble lub innych gier słownych. Z powodzeniem można stwierdzić, że jest to jedyna strona, która w swojej treści zawiera wszystkie słowa w języku polskim i to we wszystkich możliwych formach odmiany!
Serwis korzysta ze słownika dostępnego na stronie kurnik.pl – baza danych jest dostępna na licencji GPL – każdy może ją używać w dowolnym celu, może ją modyfikować wg potrzeb, musi jedynie pozostawić informację o pochodzeniu słownika.
Serdecznie zapraszam do odwiedzin. Serwis ma przyjemną szatę graficzną i w ogóle jest genialny. Kto nie wejdzie ten się nie przekona.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+