Jak wykorzystać 100 mózgu?

Ile procent mózgu wykorzystuje człowiek?

Człowiek jest stworzony niesamowicie pod wieloma względami. Każdy z nas jest inny, majmy inne osobowości inne charaktery i różnimy się wyglądem. Ludzie wykonują różne zawody i mają inne predyspozycje, dzięki temu mogą świetnie funkcjonować całe społeczeństwa. Lubimy czytać i zdobywać wiedzę. Niektórzy wciąż się uczą, ponieważ mają ciągłą potrzebę analizowania i zgłębiania interesujących zagadnień. Jest to bardzo cenne i dzięki temu mamy wielu naukowców, doktorów i prawników. Potrzebujemy też artystów, którzy mają świetnie rozwinięte zdolności twórcze i artystyczne

Ale ile procent mózgu wykorzystuje człowiek, który wciąż się uczy i dowiaduje nowych rzeczy. Zdania są podzielone. Słynna teoria mówi, że jest to jakieś 2-3% jednak czy to prawda, czy możemy wobec tego powiedzieć, że pozostałe 97% jest nam nie potrzebne. Nie, nie chodzi o to. Raczej sens tego twierdzenia zawiera się w możliwościach naszych umysłów, a nie całej ich objętości. Warto zabiegać o prawidłową pracę mózgu, żeby nie doprowadzić do zaniku połączeń nerwowych, czego rezultatem mógłby być alzhaimer lub inne kłopoty z pamięcią, tak dobrze znane starszej części społeczeństwa.

Warto dbać o prawidłowo zbilansowaną dietę bogatą w orzechy i bakalie oraz świeże warzywa i owoce. Warto również unikać alkoholu i innych używek, które mogą wydawać się niegroźne, jednak badania wyraźnie pokazują, że mają negatywny wpływa na pracę mózgu. Rozwiązywanie krzyżówek, zagadek czy sudoku, pomoże usprawnić pracę naszego ważnego mózgu.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+