Ile procent mózgu wykorzystujemy?

Mózg człowieka

Mózg to jeden z bardziej tajemniczych narządów, sporo już o nim wiemy, ale ilość spraw, które pozostają zagadką jest niewyobrażalna. Dla wielu naukowców stanowi on źródło wielu prac naukowych i rozważań. Powstaje wiele hipotez na temat jego funkcjonowania. Jest jednak możliwe, że nie dowiemy się wielu rzeczy. Mamy mnóstwo komórek nerwowych, które w najszybszym tempie rozwijają się u małych dzieci.

W środowisku naukowym rozważa się również pytanie ile procent mózgu wykorzystuje człowiek, nie możemy określić tego z całą pewnością i pewnie od genetyki i wielu innych czynników zależy funkcjonowanie naszego umysłu. Plagą są również problemy psychiczne, które zbierają coraz większe żniwo nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Warto pamiętać o tym i zadbać o pracę umysłu. Jest to konieczne, jeśli chcemy żyć długo i do samej śmierci być samodzielni i świadomi. Nie każdy ma ten przywilej. Warto rozwiązywać krzyżówki i ćwiczyć pamięć, ponieważ jest ona sensem wszystkiego. Gdyby nie pamięć, nasze życie nie miałoby sensu. Wyobraźmy sobie, że codziennie rano budzimy się z nową kartą i codziennie od rana zaczynamy wszystko od nowa. Pamięć jest potęgą.

Korzystnie z niej pozwoliło dokonać wielu wynalazków technologicznych i dzięki temu idziemy do przodu w wielu dziedzinach nie tylko naukowych, ale również medycznych czy technicznych. Sporo osób nie zastanawia sie, nad pracą mózgu i jego funkcjonowaniem. To wielka szkoda, to prawda, że ciężko nam zrozumieć niektóre mechanizmy, ale warto zagłębić sie w ich działanie.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+