Ile ma lat najstarsza żyjąca osoba na świecie?

Nie wtykam nosa w nie swoje sprawy i nie jem śmieciowego jedzenia – to mój patent na długowieczność podkreśla najstarsza żyjąca osoba na świecie. Ile ma lat i kim jest?

Tą osobą jest 116- letnia Besse Cooper, która urodziła się 26 sierpnia 1896 roku w mieście Sullivan w stanie Tennessee. Pani Cooper przeżyła dwie wojny światowe, wielki Kryzys i 21 prezydentur USA. Większą część swojego życia spędziła w miasteczku Georgia do którego przeprowadziła się po wybuchu I wojny światowej. Tam założyła rodzinę i spędziła najwspanialsze lata swojego życia. Dziś ta superstulatka (osoba, która osiągnęła wiek 110 lat lub więcej) została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najstarsza żyjąca osoba na świecie, a amerykańska grupa badawcza Gerontology Research Group wpisała ją na swoją listę, jako ósmą osobę na świecie, która kiedykolwiek osiągnęła tak sędziwy wiek. W czym tkwi tajemnica jej długowieczności?

Dzieci jubilatki podkreślają, że dobre zdrowie, kondycja fizyczna i psychiczna ich mamy to zasługa zdrowej diety i poczucia humoru. Jej dieta obfituje przed wszystkim w warzywa i produkty bogate w witaminy. Co prawda zdarza się jej jeść Fast foody- frytki, hot- dogi, chipsy, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

Besse Cooper/źródło:www.people.com

Z okazji jej 116 urodzin władze miasta Between w stanie Georgia z którego pochodzi mama jubilatki postanowili nazwać jej imieniem tamtejszy most. Niestety jubilatka nie mogła osobiście uczestniczyć w ceremonii, ale wystosowała list, w którym m.in. napisała, „cieszę się, że dałam wam powód, by w końcu nazwać ten most!”. Jak widać poczucie humoru nie opuszcza jubilatki.

Warto zaznaczyć, że poprzednią najstarszą żyjącą osobą była Brazylijka Maria Gomes Valentin, która była starsza od Besse Cooper o 48 dni. Kobieta zmarła jednak w czerwcu 2011 roku, tytuł trafił, więc w ręce Amerykanki.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+