Gdy Twój mężczyzna przechodzi kryzys wieku średniego!

Kolorowe trampki, motoryzacyjne fascynacje, ciuchy, kosmetyki – to tylko niektóre męskie zachcianki, które dopadają panów w tzw. kryzysie wieku średniego. O ile dawniej owy kryzys dopadał panów dopiero po 40, 50 roku życia to teraz możemy zaobserwować ową tendencję nawet już u 30 latków.

Kryzys wieku średniego został zdefiniowany przez Elliot Jaquesa w 1956 roku życia. Nie jest to choroba, tylko okres przejściowy, w którym mężczyźni poszukują odpowiedzi na pytania typu Kim tak naprawdę jestem? Co osiągnąłem? Czy tak właśnie ma wyglądać moje życie? Czy jestem szczęśliwy? To czas, kiedy mężczyźni uświadamiają sobie, że czas płynie, a młodość odchodzi i że nie uda im się już zrealizować większości swoich marzeń. Ta prawda jest dla nich smutna, bolesna, tak, więc pragną udowodnić całemu światu, a zwłaszcza samym sobie, że na wiele ich jeszcze stać.

Mężczyźni dotknięci kryzysem wieku średniego trwonią czas na rozrywki, alkohol i rozmyślanie o niezrealizowanych ambicjach. Co należy wtedy zrobić, czy należy zostawić naszą drugą połówkę w spokoju i pozwolić mu się wyszaleć? Psychologowie podpowiadają, że niezwykle ważne w tym czasie jest wsparcie ze strony najbliższych, a zwłaszcza żony. Co więc zrobić, aby pomóc mężczyźnie przetrwać ten czas i tym samym uratować swój związek?

Gdy Twój partner ogląda się za młodszymi, atrakcyjnymi kobietami – zachowaj spokój. Mężczyźni zawsze się tak zachowują, uwielbiają podziwiać kształty innych pań, to dla nich chleb powszedni, tak jak dla Ciebie np. przeglądanie się w witrynach sklepowych. Gdy, więc jakaś kobieta odwzajemni ich uśmiech, spojrzenie, to wtedy mężczyzna jest w „siódmym raju”. Jego dzień nabiera zupełnie nowych barw, a świat staje się znacznie piękniejszy. Ale to nie znaczy, że od razu wda się w romans czy też przestanie Cię kochać. Gdy jednak Ci to przeszkadza, wówczas zainwestuj w siebie – pójdź do kosmetyczki, fryzjera, do SPA. W ten sposób Twój mężczyzna nawet nie pomyśli o tym, aby obejrzeć się za jakąkolwiek kobietą.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+