Zalety edukacji

Edukacja to niezmiernie ważna rzecz w życiu człowieka, ponieważ praktycznie rzecz biorąc, nigdy się nie kończy. Uczymy się przez cały czas, nie tylko w szkole, ale przede wszystkim żyjąc w społeczeństwie, a ta nauka wyposaża nas w różnego rodzaju kompetencje. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy może uczyć się tak długo, jak by chciał, ponieważ niektórych zwyczajnie nie stać czy też nie ma możliwości intelektualnych. Jednak można uczyć się poprzez obserwację czy praktycznie – na przykład zawodu.

Podobno zresztą nauka poprzez działanie daje człowiekowi więcej niż teoria przeczytana czy wysłuchana. Wydaje się, że jest to prawda i należy już teraz powtarzać tę prawdę młodym ludziom. Praktyczna nauka zawodu to też przecież edukacja, a w oczach współczesnych nastolatków nie cieszy się wielkim zainteresowaniem.
Oczywiście uczymy się cały czas różnych rzeczy; każda interakcja z drugim człowiekiem to też nauka zachowań społecznych i relacji w grupie. Warto z niej wyciągać praktyczne i efektywne wnioski.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+