Sposoby na chrapanie

Chyba nie ma wśród nas nikogo, kto kiedyś w nocy nie słyszał chrapania innej osoby, w wyniku czego nie mógł spać. Zdajemy więc sobie sprawę jak bardzo uciążliwe jest chrapanie dla osoby śpiącej na przykład w tym samym pokoju. A jeszcze, gdy trzeba po takiej nocy, wstać rano do pracy. Po prostu koszmar!
Okazuje się, że chrapią niemal wszyscy, ale to mężczyźni stanowią przeważającą większość.
Wśród przyczyn chrapania wymienia się różne czynniki: zaburzenia drożności nosa, przerost migdałków czy wydłużone podniebienie miękkie i języczek.
Lekarze ostrzegają, by nie lekceważyć tej dolegliwości ze względu na możliwe wystąpienie tzw. obturacyjnego bezdechu sennego. Innymi słowy jest to całkowite zamknięcie drogi przepływu powietrza. Zanim więc zaczniemy samodzielnie stosować wybrane środki, pozwólmy się zbadać lekarzowi.
A teraz najważniejsze czyli jak z tym walczyć?
I tak najprostsze sposoby na chrapanie to wyleczenie infekcji, czy rezygnacja z używek. Czasami wystarczy wybrać odpowiednią poduszkę lub zmienić pozycję podczas snu. Jeżeli chrapiący cierpi na nadwagę, powinien popracować nad swoją dietą. Również przygotowanie sypialni przed snem (wietrzenie, odpowiednia temperatura) nie są bez znaczenia.
I na koniec – dostępne są specjalistyczne środki bez recepty (spraye do rozpylania, listki, które przykleja się na podniebienie). One również pomogą zredukować chrapanie.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+