Slawistyka

Slawistyka to nauka o krajach słowiańskich oraz ich językach. Najciekawsze kraje słowiańskie to Czechy, Słowacja i Chorwacja

Naszym południowym sąsiadem są Czechy – śmieszne państewko zamieszkałe przez przemiłych Czechów którzy piją dobre czeskie piwo i kręcą dziwne filmy. Stolicą Czech jest Praga – leży nad rzeką Wełtawą, słynie z zamku i katedry na Hradczanach oraz średniowiecznego mostu Karola.

Kolejne słowiańskie państwo sąsiadujące z Polską to Słowacja. Słowacja jest znacznie dziwniejsza – tutaj też piją piwo, ale nie kręcą już dziwnych filmów – oni w ogóle nie kręcą filmów, a słowaccy aktorzy grają w czeskich filmach.

Jeśli chcielibyście się gdzieś wybrać na wakacje – to najlepszym wyborem będzie Chorwacja. Chorwacja położona jest nad Morzem Adriatyckim. Stolicą jest Zagrzeb, lecz najpiękniejszym miastem jest Dubrownik.

A co jeśli ktoś nie ma pieniędzy aby zwiedzić te arcyciekawe kraje? Wówczas najlepszym środkiem transportu będzie autostop. Autostop daje poczucie wolności, no i nic nie kosztuje…

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+