Rozliczenia z nfz stomatologia

Rozliczenia z nfz u stomatologa

Dentysta jest lekarzem, do którego warto udawać się regularnie. Zniszczenie zębów stałych nie jest przyjemną rzeczą. Im bardziej zaniedbamy swoje uzębienie, tym trudniej będzie je wyleczyć, a odbudowanie nawet pojedynczego zęba może nas sporo kosztować. Z tego powodu warto codziennie dbać o zęby, szczotkując je przynajmniej dwa razy dziennie, a także stosując dodatkowe „wspomagacze”, jak płyny do płukania ust i nici dentystyczne.

Wybierając się do stomatologa musimy na początek podjąć decyzję, czy nasza wizyta będzie refundowana przez NFZ, czy zapłacimy za nią z własnej kieszeni. Mimo możliwości rozliczenia z nfz stomatologia rządzi się swoimi prawami. Musimy pamiętać, że ubezpieczenie zdrowotne nie obejmuje wszystkich zabiegów, które wykonują dentyści. Zapewnioną w tym względzie mamy podstawową opiekę, jak na przykład wyrwanie zęba. Jeżeli potrzebne jest nam leczenie kanałowe to nie zawsze będziemy mogli je wykonać za darmo. W przypadku osób dorosłych leczenie kanałowe jest refundowane tylko dla sześciu przednich górnych i dolnych zębów. Wyjątkiem są kobiety w ciąży i połogu, które mogą liczyć na leczenie wszystkich zębów. Podobnie sprawa ma się z dziećmi oraz młodzieżą do 18 roku życia.

Do zabiegów, które mogą skorzystać z rozliczenia z nfz stomatologia zalicza również leczenie próchnicy powierzchniowej. W tym przypadku każdy może liczyć na skorzystanie z darmowej pomocy stomatologa dla każdego zęba. Leczenie ma na celu powstrzymanie rozwijającej się próchnicy zębów. Dzięki temu można zachować ząb i zapobiec dalszym powikłaniom, które mogłyby się pojawić w razie zaniechania leczenia.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+