Przyjście Chrystusa – chrześcijański adwent

Adwent to święto, o którym słyszał każdy praktykujący Chrześcijanin. Święto to, zgodnie z tradycją rozpoczyna się w czwartą niedzielę poprzedzającą Boże Narodzenie i trwa aż do samego 24 grudnia. Podczas tych dni, powinno się przygotować na ten jakże ważny dzień, oraz upamiętniać śmierć oraz zmartwychwstanie Jezusa.
Cztery niedziele

Z tylu dni świętych składa się każdy adwent. Kapłani prowadzący msze i nabożeństwa podczas jego trwania, na znak pokuty przywdziewają purpurowe szaty, przez co również wierni kościoła silniej odczuwają ten jakże ważny czas.

Tradycje

W kościele katolickim, przyjęło się odprawiać msze o świcie. Roraty, bowiem tak się nazywają są odprawiane po to, aby uczcić pamięć Matki Boskiej Marii Panny. Adwent to czas ciszy, nostalgii i kontemplowania Biblii. Co ciekawe, istnieje tradycja, która podczas każdej roraty nakazuje losować szczęśliwy los. Rodzina, która go wylosuje dostaje na jedną noc figurkę Matki Boskiej. Mając ją w domu, cała familia powinna śpiewać wspólnie pieśni religijnie, czytać Pismo Święte oraz wspólnie się modlić. Jest to piękna tradycja, która spaja rodziny.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+