Obsługa gabinetu dentystycznego

Prestiż jaki wiąże się z zawodem stomatologa, oraz na ogół satysfakcjonujące zarobki kuszą wiele osób do wyboru tej ścieżki zawodowej. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że jest to zawód niosący wiele zagrożeń dla zdrowia.
Stres wywołany stałym bliskim kontaktem fizycznym z różnymi osobami jest ogromnym obciążeniem psychicznym. Obsługa gabinetu dentystycznego to ciężka praca fizyczna wymagająca spędzania wielu godzin w niewygodnej pozycji, co grozi chorobami kręgosłupa, czy schorzeniami mięśni i stawów. Przebywanie w ciągłym szumie aparatury powoduje uszczerbek słuchu. Konieczność ciągłego wytężania wzroku podczas manipulowania precyzyjnymi narzędziami w jamie ustnej pacjenta osłabia wzrok. Codzienne zagrożenie niosą także drobnoustroje i choroby zakaźne. Niebezpieczeństwo zarażenia się można co prawda zminimalizować stosując odpowiednie zabezpieczenia, ale ryzyko istnieje zawsze.
Praca dentysty to ciężki kawałek chleba. Powinny podejmować ją osoby świadome konsekwencji zdrowotnych i posiadające odpowiednie warunki fizyczne, oraz wystarczająco silną psychikę.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+