Neurogra za darmo

Gry dla umysłu

Nie jest żadną tajemnicą, że wraz z wiekiem spada wydajność naszego organizmu, a dotyczy to różnych jego aspektów.
Chcąc zachować młode i sprawne ciało chodzimy na siłownię i uprawiamy różne sporty, aby jak najdłużej cieszyć się sprawnością i dobrą kondycją.
Często jednak nie jesteśmy świadomi tego, że podobnie jak ćwiczymy ciało, możemy też ćwiczyć nasz umysł. Jego komórki bowiem wraz z wiekiem również ulegają degeneracji, ale nie oznacza to, że jesteśmy skazani na coraz gorsze funkcjonowanie naszego mózgu.
Ćwiczenie umysłu, choć nie jest nowym pomysłem, do tej pory nie zyskało jeszcze zbyt wielu zwolenników, jednak wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa, wzrasta również grupa ludzi zainteresowana tym tematem.
Właśnie dla nich została zaprojektowana „Neurogra”, aplikacja, która w łatwy i przyjemny sposób pozwala zachować nasz umysł w świetniej kondycji. Takie ćwiczenia dostępne są dla każdego, wystarczy bowiem ściągnąć ją na komórkę lub komputer i już możemy ćwiczyć różne aspekty funkcjonowania naszego mózgu.
To, czy w danym momencie będziemy chcieli poprawić naszą koncentrację, szybkość zapamiętywania czy zwiększyć siłę logicznego myślenia, zależy już tylko od nas. Specjalnie zaprojektowane ćwiczenia pozwolą nam trenować wybrany przez nasz obszar funkcjonowania umysłu, posiadając jednocześnie wspaniałą formę wciągającej gry, dzięki której możemy poprawiać swoje własne rekordy.
Warto przecież zadbać o swój umysł w momencie, kiedy jest on jeszcze sprawny i nie dopuścić, aby jego komórki zaczęły obumierać.

About the author /


Related Articles