Kiedy warto zdecydować się na studia podyplomowe?

Czasami studia podyplomowe wydają się koniecznością – na przykład, gdy widzisz, że brakuje Ci wiedzy w dziedzinach branży, w której już pracujesz i nadal chcesz pracować. Również, gdy Twój pracodawca proponuje Ci dofinansowanie studiów podyplomowych, nie musisz raczej długo się nad nimi zastanawiać, szczególnie, jeśli ich program wydaje Ci się interesujący i pogłębiający Twoją wiedzę w dziedzinie, którą się zajmujesz. Ale kiedy jeszcze warto zastanowić się nad zapisaniem się na studia podyplomowe?
1. Warto zdobyć świadectwo ukończenia podyplomowych studiów, jeśli pragniesz wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie istniejącej w Twojej specjalności. W tej chwili pracodawcy szukają często pracowników o wąskiej specjalizacji. Może akurat studia podyplomowe pozwolą Ci na wyspecjalizowanie się w ciekawej i poszukiwanej przez pracodawców dziedzinie.
2. Idź na studia podyplomowe, jeśli odczuwasz silną chęć przekwalifikowania się. Gdy Twój zapał do jakiejś dziedziny się wyczerpał, nie możesz znaleźć pracy w swoim zawodzie i znalazłeś w ofercie studiów podyplomowych intrygujący Cię kierunek, być może warto zaryzykować i zmienić branżę.
3. Jeśli zauważasz, że wiedza, którą zdobyłeś kiedyś na studiach, nie jest już zbyt aktualna lub potrzebuje uzupełnienia, również możesz przejrzeć oferty studiów podyplomowych. Kierunków jest tak wiele, że prawdopodobnie znajdziesz swój wymarzony.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+