Gimnazjum 5 Płock

Wspólne czytanie

W bieżącym roku szkolnym postanowiłam zwrócić się z prośbą do dyrekcji szkoły i rady pedagogicznej o możliwość zorganizowania wspólnego czytania wszystkich uczniów. Pomysł został zaakceptowany przez nauczycieli i termin akcji ustalono na 1 czerwca. Tego dnia młodzież miała przynieść do szkoły swoje ulubione książki. Oprócz walorów edukacyjnych wspólne czytanie miało jednocześnie uatrakcyjnić Międzynarodowy Dzień Dziecka.
Uczniowie Gimnazjum nr 5 w Płocku to nie tylko czytelnicy, ale również młodzi, zdolni ludzie, którzy podejmują różnorodne działania. Jednym z nich jest pisanie wniosków i projektów. Od jakiegoś czasu atrakcją Gimnazjum nr 5 jest jedyny taki w Polsce – zaprojektowany i wygrany przez uczniów w ramach Budżetu Obywatelskiego – „Park Doświadczalny” i „Ścieżka zdrowia”. Dzięki temu otoczenie naszej szkoły bardzo się zmieniło, a w czasie przerw uczniowie mają gdzie wypocząć. Na tym terenie 265 uczniów i nauczycieli spotkało się podczas „Czytania w jednym momencie”. W miłej i spokojnej atmosferze, wśród przyjaciół mogli poczytać to, co lubią. Poza tym uczniowie dwóch klas – 1a i 1b, którzy tego dnia mieli zaplanowane wyjścia z wychowawcami, czytali swoje ulubione książki przed kinem w centrum miasta.
Dodatkowo uczniowie klasy sportowej 2e przygotowali plakat reklamujący akcję, a szkolny fotograf wykonał wiele ciekawych zdjęć. Został również nakręcony film, który można obejrzeć na szkolnym kanale www, do czego zachęcamy.
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” wszystkim się bardzo spodobała i już wyrażają chęci do wzięcia udziału w kolejnych tego typu działaniach.

słowa kluczowe: stypendia miejskie w płocku, stypendium miejskie płock, stypendium miejskie płock wniosek, chemia nowej ery 2 podręcznik pdf, płock stypendia miejskie, gimnazjum nr 5 plock, olga barańska, stypendia miejskie płock

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+