Fizjoterapia psów i Fizjoterapia zwierząt

Fizjoterapia zwierząt i fizjoterapia psów

Czym jest zoofizjoterapia?

Zoofizjoterapia to dział medycyny weterynaryjnej, który zyskuje coraz więcej na popularności jako kierunek edukacji w weterynarii. Fizjoterapia zwierząt wpływa m.in. na redukcje bólu oraz wspomaga proces zdrowienia w przypadku uszkodzeń mięśni, bólów kręgosłupa, złamań czy także schorzeń neurologicznych.

Dlaczego studenci decydują się na ten kierunek i co powoduje, że fizjoterapia psów, kotów czy innych zwierząt udomowionych jest staje się tak popularna?
Istnieje bowiem przekonanie, że wielu studentów kierunku weterynarii w dużej części, chce ulżyć bólu zwierzętom, a kierunek nie jest reakcją pierwszego kontaktu i taka długofalowa praca ze zwierzętami pozwala spełnić im swoje marzenie.

Studiując zoofizjoterapię student uzyskuję niezbędną wiedze na tematy takie jak: fizjologia i anatomia zwierząt udomowionych, ale także i nieudomowionych i egzotycznych! Student zyskuje praktyczną wiedzę, a specjaliści z tego zakresu są obecnie bardzo poszukiwani na rynku pracy, gdyż ich umiejętności są bardzo cenne.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+