Dlaczego warto uczyć się angielskiego?

Dlaczego warto znać język angielski?

Odpowiedź na to pytanie będzie wydawała się wam znacznie prostsza jeśli zapoznacie się z poniższymi faktami:

ok 90% z wszystkich stron www dostępnych w Internecie dostępna jest w tylko w języku angielskim (stanowi to ponad miliard (1.000.000.000) stron informacji). Należy pamiętać iż te najważniejsze, najaktualniejsze i najcenniejsze informacje (wyniki badań naukowych, wywiady, etc.) najczęściej są spisywane w języku międzynarodowym, czyli angielskim
Ponad 1.500.000.000 ludzi na świecie używa języka angielskiego. 1.000.000.000 ludzi się go uczy.
Jęzuk angielski jest uznanym językiem międzynarodowym – m.in. takich organizacji jak NATO czy Narody Zjednoczone.
język urzędowy na terytoriach zależnych Wielkiej Brytanii, oraz w większości jej byłych kolonii i dominiów, m.in. Irlandii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii. Mimo, iż w samej Wielkiej Brytanii nie jest językiem urzędowym, jest jednak językiem oficjalnym.
Wiele specjalistycznych programów komputerowych jest w języku angielskim, spolszczenia (jeśli w ogóle wydawane) są często mniej aktualne.
Większość filmów na naszym rynku jest w jęz. angielskim – tłumaczenia sporo tracą. Podobnie z książkami. Często tłumaczenie nie oddaje całego sensu. Szczególnie to widać w komediach, takich jak Monty Python, gdzie użyte jest wiele gier słownych, rymów, itd.

Dzięki znajomości języka angielskiego pozbędziesz się barier, uzyskasz dostęp do olbrzymiej ilości aktualnej wiedzy, odnajdziesz się w niemal każdym obcym kraju, a także zwiększy się Twoja potencjalna pensja. Wg badań ekspertów zajmujących się zatrudnieniem, osoba znająca dobrze język angielski ma znacznie większą szansę na otrzymanie pracy, nawet jeśli dane stanowisko nie wymaga znajomości języka angielskiego!

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+