Biologika i cph4 wikipedia

Czym jest biologika?

Biologika to nauka o chorobach psychosomatycznych i sposobie ich leczenia. Autor biologiki Roberto Barnai twierdzi, że każda choroba zaczyna się w duszy człowieka, a następnie ujawnia się w ciele. Nazywa to konfliktem psychicznym, który przybiera postać konfliktu biologicznego i żeby uleczyć ten drugi, należy rozwiązać konflikt pierwszy.
Jak twierdzi Barnai – świat emocji człowieka jest bardzo złożony i bogaty i każde takie emocjonalne uwikłanie może prowadzić do choroby. Ludzie bardzo przeżywają różne sytuacje życiowe, a czasem tak bardzo, że nie radzą sobie z emocjami towarzyszącymi tym przeżyciom. Następuje kumulacja energii gdzieś w ciele i tworzy się stan chorobowy.
Na czym polega diagnoza?
Roberto Barnai czyta ze skanów ludzkich mózgów jak z książki. Tkanka mózgowa jest pełna blizn a blizny te to zapis bólu psychicznego, traumy, silnych emocji. Biologika mówi, że jeśli poziom stresu przekracza nasze psychiczne możliwości, to wtedy właśnie nasz mózg próbuje ratować nasze życie poprzez tworzenie choroby w ciele. Jeśli poradzimy sobie w porę z problemem psychicznym – choroba nie powstanie. Dlatego Barnai radzi – bądźmy szybsi, reagujmy zanim powstanie choroba.Należy bacznie obserwować siebie, swoje problemy i na bieżąco je rozwiązywać. Nie można doprowadzać do tego aby problem stał się nie do rozwiązania i stracić nad sobą kontrolę. Jeśli jest możliwość „wygadania się” przed zaufaną osobą to należy to zrobić, zrzucić z siebie ciężar. W ten sposób można zapobiec chorobie.

About the author /


Related Articles