97-latek zdobył (kolejny) tytuł magistra

Alan Stewart właśnie ukończył II stopień studiów medycznych na Southern Cross University i zyskał miano magistra. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Australijczyk ma 97 lat. Jak widać na naukę nigdy nie jest za późno.

Pan Alan urodził się 7 marca 1915 roku. Wraz ze swoją rodziną – sześciorgiem dzieci, dwanaściorgiem wnuków i sześciorgiem prawnuków zamieszkuje piękne terytoria Australii. Tytuł magistra nauk klinicznych jest jego czwartym tytułem w karierze. Ma on już na swoim koncie tytuł magistra stomatologii, magistra chirurgii stomatologicznej, które zdobył w latach trzydziestych. Kolejne lata poświęcił na praktykę stomatologiczną i rozwijanie wiedzy w tym kierunku.

Swoją ponowną przygodę z Uniwersytetem żądny wiedzy staruszek rozpoczął ponad dziesięć lat temu. Wówczas to kształcił się w katedrze prawa, gdzie w 2006 roku zyskał tytuł magistra nauk prawniczych. Wtedy też po raz pierwszy został wpisany do księgi Guinnessa.

W wieku 92 lat stwierdził jednak, że czas ucieka, a człowiek powinien realizować swoje pasje, zainteresowania, poznawać nowych ludzi, a wiek nie powinien tutaj być żadną przeszkodą, dlatego też podjął decyzję o studiach medycznych. W cztery i pół roku ukończył sześcioletni kurs letni i tym samym zyskał kolejny tytuł. Tytuł, który zapewnił mu ponowne umieszczenie w księdze Guinnessa.

Oprócz świetnego stanu umysłu pan Alan może pochwalić się również doskonałą kondycją fizyczną – codzienne spaceruje, regularnie medytuje, spotyka się z przyjaciółmi, gra w brydża, a i dla najbliższych zawsze znajdzie czas. Jak podkreśla sędziwy adept nauki „Nigdy nie jest za późno, aby rozwijać umysł, poznać nowych przyjaciół i osiągnąć coś wartościowego”. No cóż, pozostaje nam tylko pozazdrościć takiego hartu ducha. Panu Alanowi gratulujemy, kto wie może zdecyduje się on jeszcze na jakiś dodatkowy fakultet. Czas pokaże.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+