Przewlekły stres – skutki zdrowotne

Współcześnie coraz częściej jesteśmy zabiegani. Przytłaczają nas obowiązki, terminy na wczoraj, problemy zdrowotne i rodzinne. Nasze zdrowie psychiczne bardzo na tym cierpi.

Bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki bagaż negatywnych emocji i stresu musimy dźwigać codziennie. Zdrowie psychiczne to kwestia, która budzi śmiech, wstyd i najlepiej zamieść je pod dywan. Jednakże, jest to niemożliwe. Przewlekły stres prędzej czy później pokaże nam swoje skutki. Czego możemy się spodziewać? Nasze zdrowie może zacząć szwankować zupełnie niepozornie. Na początku będziemy odczuwać bóle głowy, kołatania serca, a może nudności? Objawów jest wiele. Stres przybiera różne maski. Bóle w różnej okolicy, bezsenność, trudności w pracy – bardzo często szukamy przyczyny w innym miejscu.

Obniżenie odporności to również jeden z niemiłych skutków przewlekłego stresu. Aby zachować dobre zdrowie, konieczna jest dobra organizacja czasu. Musimy znaleźć chwilę dla siebie, w trakcie której złapiemy oddech i zatrzymamy się na chwilę.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+