Pisz i jeszcze raz pisz po angielsku!

Pisz jak najwięcej, a przy okazji ucz się nowych słówek! Możesz pisać o czymkolwiek, ważne by dany temat Cię zainteresował i nie znudził. Powiesz pewnie: „Dobrze, ale kto sprawdzi moje teksty? Potrzebuję pewnie płatnego nauczyciela”. Nic z tych rzeczy! Dzięki Internetowi zyskujesz możliwość korekty swoich prac za darmo i to przez samych native speakerów! Istnieje tak strona: Lang-8, która służy pomocą w nauce danego języka. Jak to wygląda?

ZOBACZ: Czy warto zarabiać w polskim Internecie?

Rejestrujesz się na stronie, piszesz tam krótki tekst, publikujesz go i czekasz aż jakiś native speaker za darmo poprawi Twój tekst. Zazwyczaj trwa to nie więcej niż kilka godzin (choć zdarzają się też wyjątki). Także Ty możesz uczestniczyć w korekcji tekstów. Wyobraź sobie, że są także inne osoby na świecie, które uczą się polskiego, a Twoja pomoc przy korekcji takich tekstów jest dla nich nieoceniona!

Masz konto na YouTube lub innym ogólnoświatowym portalu? Pisz komentarze pod anglojęzycznymi filmami! Pisz cokolwiek – chwal, krytykuj, zadawaj pytania – jeżeli ktoś Ci odpowie, to masz pewność, że Cię zrozumiał. Można w ten sposób prowadzić nawet dyskusje! Dodatkowo masz świadomość, że dyskutujesz (najczęściej) z native speakerem. Nawet jeśli popełnisz błąd przy pisaniu to zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię poprawi (zawsze się znajdą tacy „ortografowie”), a dla Ciebie to tylko same korzyści. Poznajesz dzięki temu poprawną formę pisowni.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+