Nietrzymanie moczu

Jest to problem, o którym kobiety wstydzą się rozmawiać,a przecież nieotrzymanie moczu dotyczy aż około 4 milionów Polek. Polacy bardzo chętnie rozmawiają o zdrowiu i prawie wszyscy znają się na wszystkich chorobach, jeśli nie dotyczy to przypadłości w sferach intymnych lub, jak niektórym się zdaje, wstydliwym. Takimi chorobami są na przykład hemoroidy i właśnie nietrzymanie moczu.
Nieotrzymanie moczu może wynikać z różnych przyczyn, ale najbardziej powszechne jest wysiłkowe nieotrzymanie moczu, które ma związek z osłabieniem mięśni miednicy, a inne tego typu schorzenie mają związek z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu układu nerwowego. Urolog pomoże znaleźć przyczynę.
Można samej sobie pomóc, aby przypadłość nie narastała i stosować ćwiczenia fizyczne, które pomogą wzmocnić mięśnie miednicy odpowiedzialne za trzymanie moczu. Ćwiczenia nie są męczące i można je wykonywać nawet siedząc przy biurku: trzeba po prostu tak napinać mięśnie jakby chciało się powstrzymać strumień moczu. Powtarzanie takich ćwiczeń daje bardzo pozytywne rezultaty?

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+