Komentarz o znieczuleniu społeczeństwa

Postawmy sprawę jasno i wyłóżmy wszystko na stół – nasze społeczeństwo jest chore i jest to fakt niezaprzeczalny w związku z tym wypada mieć o nim tylko negatywny komentarz, niestety zresztą. Jednakże ludzie sami sobie zapracowali na taki komentarz, negatywny i pełen zawodu. Taki komentarz jest tym bardziej nasycony negatywnymi emocjami, że ludzie ukrywają ten swój chory stan pod płaszczem rzekomej pobożności, skromności i humanitaryzmu. Obłuda i fałsz to jednak dwie rzeczy, których na dłuższą metę znieść się po prostu nie da. Komentarz jednak jaki jest taki jest.

A skąd się taki komentarz wziął to już wszyscy sami widzimy na co dzień: w bloku, w którym mieszkamy, a sklepie, w tramwaju. Wszystko jest oczywiste. Zapracowaliśmy sobie na wielce negatywny komentarz, nie ma co. Brakuje nam tolerancji, wobec wszystkiego i wszystkich. Jesteśmy wobec siebie drobiazgowi, uszczypliwi, zazdrośni, chamscy. Złorzeczymy sobie na wzajem. Nie jesteśmy chętni do pomocy. Nie potrafimy i nie chcemy się wczuć w sytuację i cierpienia innych. Wręcz na innych żerujemy i nie obchodzi nas nic poza tym, żeby to nam było dobrze. Niby spotykamy się ze znajomymi i sąsiadami na klatce schodowej ale kiedy tylko odejdą, obmawiamy ich i plotkujemy. Na każdego patrzymy krzywym okiem. Pewnie większość zaprzeczy bo jakże trudno jest się do tego przyznać, ale negatywny komentarz o stanie naszego społeczeństwa wziął się właśnie z takich faktów. Komentarz ten wystawiliśmy sobie sami i nie jest on po to abyśmy się czuli potępieni ale po to, abyśmy zaczęli nad sobą pracować i dążyć ku lepszemu.

Mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno. Zmieńmy więc komentarz o sobie na pozytywny i godny człowieka. Zacznijmy nad tym pracować od dziś. Tak dla przykładu uśmiechnijmy się do sąsiadki znad przeciwka bez obgadywania jej w jaki to sweter się dzisiaj ubrała.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+