Przyszłe mamy stykają się na co dzień z wieloma mitami, niewłaściwie tłumaczącymi etapy rozwoju dziecka, fizjologię ciąży, czy zasady odżywiania. Różnorodne podpowiedzi i rady wpędzają kobietę ciężarną w pułapkę bezustannych analiz zachowania i stylu życia.
W gąszczu informacji warto zwrócić się do ekspertów. Rzetelnych wyjaśnień udzielają ginekolodzy położnicy w cyklu Fakty i mity w ciąży przygotowanym przez firmę Verco, producenta suplementu diety PregnaPLUS.
Tutaj całą playlist a z filmami z serii Fakty i mity w ciąży, a pod spodem opisy kilku pierwszych odcinków:
Dieta w ciąży
Czego potrzebuje przyszła mama? Rzetelnych informacji. Tymczasem ciążowe mity we współczesnym świecie mają się coraz lepiej. Nowe style życia, zmieniające się otoczenie stawiają przed kobietami nowe wyzwania. A mity ciążowe są ciągle silnie zakorzenione w społecznej świadomości. I mogą mieć szkodliwy efekt, np. gdy radzi się przyszłej mamie, by jadła „za dwoje”.
Sport w ciąży
Eksperci kampanii „Fakty i mity w ciąży” demaskują te współczesne mity. Oto kilka przykładów z MedPlaneta Tv Med. Sport w ciąży: „Mitem jest to, że istnieją ćwiczenia, które mogą ułatwić lub utrudnić poród.” – tłumaczy prof. Krzysztof Czajkowski. Dr Witold Rogiewicz rozwiewa obawy przed lataniem samolotem. Wyjaśnia, że w ciąży można schudnąć bez szkody dla dziecka, jednak dotyczy to kobiet z nadwagą.
Miesiączka w ciąży
Niektóre pytania są zaskakujące: Czy w ciąży można miesiączkować? „Tak, gdy ciąża jest bardzo mała i nie wypełnia jeszcze całej macicy. Nadmiar błony śluzowej może się złuszczyć w terminie przypadającej miesiączki. To nie jest częste, ale zdarza się.” – odpowiada prof. Krzysztof Czajkowski.
Badania genetyczne w ciąży
Natomiast położna Krystyna Lichocka wyjaśnia, czy badania genetyczne w ciąży są tylko modną nowinką, czy rzeczywiście warto je wykonywać. Wiele miejsca poświęcono kwestiom związanym z odżywianiem.
Partnerem cyklu Fakty i mity w ciąży jest Pregna PLUS oraz Pregna250 DHA, nowoczesne suplementy diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.