Gdy wiecznie jest nam zimno

Ciągłe marznięcie, nawet wtedy, gdy jesteśmy ciepło ubrani a inni w takiej samej temperaturze nie odczuwają chłodu, może mieć przyczyny chorobowe i nie musi to być tylko problem ze złym krążeniem. Przyczyną marznięcia może być także na przykład anemia, czyli niedobór żelaza w organizmie. Gdy brakuje czerwonych krwinek, komórki ciała nie są dostatecznie zaopatrywane w tlen, który potrzebny jest do sprawnej przemiany materii i wytwarzania ciepła.
Inną przyczyną permanentnego odczuwania zimna mogą być problemy z tarczycą a dokładniej jej niedoczynność, gdyż zbyt małą produkcja hormonów, które odpowiedzialne są za wytwarzanie ciepła i pobudzanie przemiany materii. Inną przyczyną marznięcia zwłaszcza kończyn jest podwyższony poziom cukru we krwi, czyli cukrzyca lub jej początki. Ta choroba prowadzi do gorszego dopływu krwi do kończyn a co za tym idzie do ich szybkiego wychładzania.
Spadek temperatury skóry spowodowany jest także często przez zbytnią nadpobudliwość: silne reagowanie na bodźce sprawia, że organizm wydziela zbyt dużo katecholamin, które powodują skurcz naczyń krwionośnych, co powoduje spadek temperatury.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+