Angielski dla początkujących

Angielski dla początkujących

Przeglądając serwisy do nauki angielskiego natknąłem się na stronę Język angielski

Serwis, a może raczej wortal, jak się domyślacie dotyczy nauki języka angielskiego. Prowadzony jest przez anglistę, obecnie zamieszkującego w Anglii. Podzielony jest na kilka kategorii, do najważniejszych należą: gramatyka – czyli opisy zagadnień gramatycznych wraz z interaktywnymi ćwiczeniami, słownictwo – podzielone na kategorie, np idiomy, phrasal verbs, słownictwo tematyczne, testy z angielskiego – najobszerniejszy dział na stronie. Interaktywne testy online podzielone na takie kategorie jak:

testy do matury
testy z gramatyki
testy ze słownictwa
testy z olimpiady językowej
krzyżówki i inne

Oczywiście na stronie znajduje się też wiele ciekawych opowiadań oraz artykułów w języku angielskim. Do wielu z nich dołączona ćwiczenia czy nagranie w mp3. Do największych atutów strony należy niewątpliwie kurs mp3 dla początkujących. Jest to wręcz rewelacyjna metoda nauki języka angielskiego. Podzielony jest na lekcje tematyczne, wszystkie dostępne pliki można ściągnąć z działu download. Wystarczy się zarejestrować za darmo i mamy dostęp do kilkudziesięciu darmowych plików mp3. Jednym z działów jest nauka słówek – czyli takie zminiaturyzowane online supermemo 🙂 Wpisujemy sobie listę angielskich słówek, następnie ich tłumaczenia i program automatycznie nas z nich odpytuje. Jeśli odpowiedzieliśmy niepoprawnie, odpytuje nas z danego słowa tak długo aż będziemy mieć pewność co ono oznacza. Można korzystać z własnych zestawów lub tych, stworzonych przez innych użytkowników.

Dobrym pomysłem jest blog po angielsku, czyli internetowy pamiętnik, który może być prowadzony przez każdego użytkownika serwisu. Doskonała metoda by nabrać płynności w pisaniu w języku angielskim.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+