Na co zwrócić uwagę przy wyborze studiów podyplomowych?

Zanim wybierzemy się na studia podyplomowe, warto byśmy zwrócili uwagę na kilka istotnych kwestii. Oprócz najważniejszej z nich, czyli wyboru konkretnego kierunku, należy także rozważyć kilka spraw, nad którymi powinien zastanowić się każdy przyszły słuchacz studiów podyplomowych bez względu na wybraną specjalność.
1. Wybierając kierunek, możemy jedynie domyślać się, co kryje się pod jego nazwą. Dlatego istotne jest zapoznanie się z programem danego kierunku. Studia podyplomowe powinny być bardziej praktyczne, wobec czego trzeba zwrócić uwagę na ilość ćwiczeń i porównać ją z liczbą godzin, na których wykładowcy przekazują przede wszystkim wiedzę teoretyczną.
2. Czas trwania studiów podyplomowych to kolejna ważna kwestia. Musimy być mocno zdeterminowani, by je ukończyć, jeśli oprócz studiowania pracujemy i zajmujemy się domem i naszą rodziną. Niektóre studia podyplomowe trwają cztery semestry, inne dwa. Czas ich trwania łączy się z kolejnym punktem, jakim jest cena.
3. Wybierając studia podyplomowe, powinniśmy zwrócić uwagę na ich cenę, gdyż raczej nie jest ona niska. Zależnie od ilości zajęć i prestiżu uczelni ceny mogą się mocno różnić. Poza tym rozważmy, czy nasza inwestycja w ogóle się zwróci kiedyś w postaci na przykład lepiej płatnej posady.
4. Studia podyplomowe na cenionej przez pracodawców uczelni są lepszym wyborem niż te na uczelni gorzej wypadającej w rankingach.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+