O blogu

neurobigos_team2

Neurobigos to blog naukowy pisany z zacięciem sceptyka. Oznacza to, że oprócz pisania o neurobiologii i psychologii komentuję także sposób, w jaki o znaleziskach naukowych mówi się w mediach. Od czasu do czasu znęcam się nad bzdurami i mitami na temat mózgu.

Zapraszam do komentowania, polubienia mnie na facebooku oraz śledzenia na twitterze.

Kim jestem?

bigos mozg

Autorem Neurobigosu jest neuronaukowiec na wczesnych szczeblach kariery naukowej. Moja dziedzina to tzw. neurobiologia poznawcza (z ang. cognitive neuroscience). W dużym uproszczeniu jest to więc coś „pomiędzy” neurobiologią a psychologią. Swoje autorskie wpisy podpisuję różowym mózgiem.

Blog piszę rzetelnie (jak tylko potrafię) i linkuję do oryginalnych źródeł – nie wierzcie mi na słowo, sprawdźcie.

Od czasu do czasu współpracuje też ze mną Ola, grafik, autorka ilustracji (tych ładniejszych! resztę robię sam w paincie) oraz mama Bigoska (Neurobigosowego loga).

Dlaczego piszę anonimowo?

Bo wierzę że powinno się liczyć to, co piszę, a nie to, kim jestem.

Poza tym, zainspirowałem się doskonałymi blogami z Krainy Deszczowców: Neuroskeptic oraz The Neurocritic, które także są anonimowe. Czytelnicy obu blogów z pewnością zauważą pewne podobieństwa, jednak staram się, by Neurobigos miał swój własny styl. Mam nadzieję, że to się udało.

Dziękuję…

A. za pomoc i cierpliwość (i w ogóle, wiesz), M. za podtrzymanie entuzjazmu i inspirujące rozmowy podczas, gdy Bigos był jeszcze tylko ideą zrodzoną w moim ciemnym labie bez okien. Bez Ciebie by tego wszystkiego nie było. Mam nadzieję, że kiedyś wejdziesz na pokład – niebieski mózg czeka!

wohooo!

A tak wyglądam.