Mistrz ołówka Paul Cadden

Czy po obejrzeniu dzieł Paula Caddena, gdyby nie sugestia w tytule niniejszego artykułu, bylibyście w stanie jednoznacznie stwierdzić, że jego prace to nie zdjęcia? My mieliśmy nie lada problem! Autorem prac jest niewiarygodny Szkot, który jest mistrzem w rysowaniu ołówkiem, robi to z niezwykłą precyzją, fotograficzną dokładnością i jakością cechującą najlepsze aparaty cyfrowe!

Paul Cadden to przedstawiciel nurtu we współczesnej sztuce zwanego Hiperrealizmem, który powstał na bazie Fotorealizmu, polegającego na malowaniu obrazów na podstawie zdjęć przy użyciu różnorodnych narzędzi. Ten nowatorski kierunek w malarstwie XX wieku narodził się w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy użyto tego określenia w odniesieniu do twórców malujących z dokładnością fotograficzną.

Narysowanie jednej pracy zajmuje Paulowi od 3 do nawet 6 tygodni, tym sposobem powstaje zaledwie kilka prac rocznie, jednak każda o wartości ponad 5000 funtów!

Paul Cadden urodził się w 1964 w Glasgow w Szkocji. W latach 1982 – 1986 uczęszczał do Glasgow college of Building and Printing, gdzie studiował na kierunku Print Design and Illustration, a w latach 2001 – 2003 studiował w Animation and Illustration James Watt College. W chwili obecnej artysta reprezentowany jest przez londyńską Plus One Gallery, która wystawia i sprzedaje jego prace.

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+