71-latek wiecznym studentem

Kojarzycie film „wieczny student”? Historia Vana Wildera, idola i beniaminka uniwersyteckiego kampusu, który siedem upojnych latach studiował, imprezował. Jego długoletnia kariera uniwersytecka nie była wynikiem porażki naukowej, ale wypracowanego planu. Kto wie może tak jest i w przypadku 71-leniego Michaela Nicholsona, który całkowicie poświęcił swoje życie nauce. Do nauki, zdobywania wiedzy nieustannie zachęcał go ojciec, który sam musiał zrezygnować z edukacji na rzecz zarabiania pieniędzy na rodzinę. Brak odpowiedniego wykształcenia sprawił, że swoją pasję miłość do nauki przelał na swojego syna.

Michael Nicholson – uwaga – ma na swoim koncie już prawie 30 tytułów naukowych- jeden tytuł licencjata, dwa tytuły przedlicencjata, które zyskał po ukończeniu dwuletniej nauki w college’u, do tego 22 tytuły magistra, 3 tytuły specjalistyczne i jeden tytuł doktora. Swoją przygodę z edukacją na stopniu wyższym rozpoczął od teologii, obecnie stara się o tytuł magistra prawa karnego. Jak to mu się udało?

Jak powiedział w wywiadzie udzielonym dla ABC News swoją edukację zawdzięcza odpowiednio dopracowanemu modusowi Vivendi. To dzięki niemu, pracy w poślednich miejscach mógł po latach przejść na emeryturę, opłacić naukę i realizować swoje pasje na kolejnych kierunkach studiów.

Czy 30 tytułów naukowych wystarczy? Jak się okazuje nie, Michael Nicholson ma zamiar dalej się kształcić, zdobywać kolejne tytuły. Jak wyliczył „ wieczny student” nauka powinna zająć mu jeszcze jakieś 10 lat, wówczas wtedy będzie miał na swoim koncie 33-34 tytuły i będzie mógł śmiało powiedzieć, że przeszedł podstawową edukację. Z ciekawostek warto dodać, że żona pana Nicholsona ma „tylko” 7 tytułów naukowych. Ciekawe czy młodzież ma, choć jedną czwartą zapału do nauki, co nasz 71- letni „wieczny student”?

About the author /


Related Articles

Latest

+

Random

+