Nie samą neuronauką człowiek żyje – a co dopiero próbować przeżyć na samym bigosie. Polecam parę ciekawych wpisów z innych polskich blogów naukowych, które czytuję. Smacznego!

Dlaczego mamuty nigdy nie wrócą? – jeśli chcecie przeżyć to samo co przed laty, kiedy Wam powiedziano, że Święty Mikołaj nie istnieje – koniecznie przeczytajcie ten wpis. A skoro mamuty nie wrócą, to dinozaury także nie. Dzięki, Rafał, naprawdę wiesz jak zepsuć tydzień…

Ludzie, którzy nie wierzą w załogowe lądowanie na Księżycu – no to najpierw ten wpis z Nic Prostszego powyżej, a teraz Mity Nauki także jadą po bandzie i mówią, że lądowanie jednak miało miejsce. Po co nam w ogóle ta nauka? Wszystko psuje.

Kotlet z kota – internet to w 98% koty. Okazuje się, że blogosfera naukowa nie może pozostać w tyle. To dlatego autorka bloga Sporothrix umieszcza zdjęcia tych przemiłych zwierzątek turlających się w trawie… WRÓĆ. Wpis jest o grzybie Sporothrix, który niemal dosłownie robi z kotów kotlety. A miało być tak pięknie.

CSI: Muchomorek, czyli bioatlas dla kryminalnych – w końcu coś lżejszego! Biostrefa.net uraczyła nas wpisem, który mnie akurat przekonał, że kurzu ścierać nie warto. Nie wiadomo, kiedy jakiś naukowiec nie poprosi nas o jego próbki, które później pomogą złapać przestępców. Nie, naprawdę, przeczytajcie sami!

Chińczycy modyfikowali ludzkie zarodki – a tutaj trochę bliżej o kontrowersyjnej sprawie pisze Węglowy Szowinista.

7 niesamowitych zdjęć Hubble’a – blog kwantowo.pl raczy nas zestawem pięknych zdjęć kosmosu z obchodzącego swoje 25-te urodziny teleskopu Hubble’a. Poniżej jedno z moich ulubionych. Kwantowo mówi „motylek”, ja mówię „kokardka”. Zdecydujcie sami.

blogi naukowe
Miłej lektury!